Firma Gerlach jest jedną z najlepiej rozpoznawalnych w segmencie sprzętu kuchennego. Firma powstała w 1760 roku i przez lata swojej działalności przechodziła zmiany i choć w swojej historii zajmowała się między innymi produkcją noży do maszyn rolniczych, to dziś kojarzona jest przede wszystkim za sprawą produkcji wysokiej jakości naczyń. W okresie PRL-u większość sprzętów kuchennych była produkowana właśnie przez firmę Gerlach, dzięki czemu producent jeszcze bardziej umocnił się na naszym rynku, jednak dziś firma Gerlach ma bardzo dużą konkurencję, lecz to produkcja sprzętów kuchennych wysokiej jakości sprawia, że klienci chętnie sięgają po sprzęt z logiem producenta, ponieważ są pewni, że ich oczekiwania będą spełnione. Jaki sprzęt znajdziemy w ofercie firmy Gerlach?

GARNKI I PATELNIE GERLACH

Firma znana jest przede wszystkim za sprawą produkcji garnków różnych rodzajów. W ostatnim czasie można zauważyć powracający trend na garnki emaliowane, czyli podobne do tych których używały nasze babcie. Trend ten podtrzymywany jest między innymi dzięki markom takim jak Gerlach, które potrafią połączyć ze sobą tradycję z nowoczesnymi rozwiązaniami. W ofercie firmy znajdziemy wiele garnków emaliowanych, które doskonale odnajdą się w dosłownie każdej kuchni. Emalia jest powłoką powstałą ze sproszkowanego szkła, a jej zadaniem jest zabezpieczyć stal naczyń przed przedostawaniem się z niej substancji chemicznych do wody. Dawniej było takie ryzyko, ponieważ stal nie była najwyższej jakości, jednak dziś zawszy używana jest stal nierdzewna, która dodatkowo pokryta jest emalią. Czy emalia jest zdrowa? Nie ma ona żadnego wpływu na zdrowie ani na smak, dlatego naczynia nią pokryte są używane zarówno przez miłośników zdrowej kuchni, jak i kucharzy którzy posiadają bardzo wyczulony smak. Emalia posiada również szereg innych zalet. Nagrzewa się ona stopniowo i wolniej niż w przypadku garnków jej pozbawionych, dzięki czemu zapiekanie i duszenie w tego typu garnkach jest bezpieczne, ponieważ ryzyko przywierania potraw jest mniejsze. Garnki emaliowane są także piękne, ponieważ dzięki użyciu emalii, mogą być na nich nanoszone różnego rodzaju grafiki i wzory, dlatego jeśli zależy nam na pięknej, kolorowej i zdrowej kuchni, garnki emaliowane firmy Gerlach będą bardzo dobrym wyborem. W ofercie firmy znajdziemy także bardzo dobrą alternatywę do garnków emaliowanych, w postaci egzemplarzy pokrytych warstwą ceramiczną. Jeśli jednak nie chcemy by sprzęt posiadał jakąkolwiek powłokę, wówczas warto zwrócić uwagę na garnki wykonane w całości ze stali nierdzewnej. Są one bardzo eleganckie i doskonale komponują się w miejscu z kuchnią indukcyjną. Poza garnkami, marka Gerlach kojarzona jest również za sprawą produkcji wysokiej jakości patelni. Znajdziemy wśród nich między innymi bardzo oryginalnie wyglądające egzemplarze pokryte powłoką granitową, ceramiczną czy teflonową. Każdy z tych rodzajów charakteryzuje się bardzo oryginalnym wyglądem oraz tym, że potrawy bardzo trudno do nich przywierają, więc nie musimy używać do smażenia dużej ilości tłuszczu.

NOŻE I AKCESORIA GERLACH

Czym by była kuchnia bez dobrej jakości noży i akcesoriów? Noże z logiem firmy Gerlach są gwarantem dobrej jakości. Noże kuchenne dostępne ą zarówno ze stojakiem jak i pojedynczo. Firma Gerlach stawia zarówno na użyteczność jak i estetykę, dlatego wybierając noże z oferty producenta możemy być pewni, że będą ostre, rękojeści będą wygodne, a do tego będą zwyczajnie piękne, szczególnie w zestawie ze stojakiem. Firma Gerlach zajmuje się ponad to produkcją licznych akcesoriów, takich jak między innymi deski do krojenia, drewniane łyżki i szpatułki, ostrzałki do noży i wiele innych.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]