Choć kuchnia i jadalnia są często do siebie podobne i niektórym wydają się być tym samym pomieszczeniem, to w rzeczywistości między nimi jest więcej różnic, niż podobieństw. Jednym z przykładów są meble, które powinny pasować do wystroju wnętrza. Skupmy się na stołach, które pełnią zarówno praktyczną, jak i estetyczną funkcję, tworząc bardzo ważne miejsce, wokół którego można zbierać się na posiłki, spotkania z rodziną i przyjaciółmi czy też wspólnie spędzać czas. Wybór odpowiedniego stołu do kuchni lub jadalni jest ważny, ponieważ ma wpływ na funkcjonalność oraz wygląd całego pomieszczenia.

Stół rozkładany

Na początku warto wziąć pod uwagę rozmiar stołu, aby dopasować go do dostępnej przestrzeni. Jeśli mamy duże pomieszczenie, możemy zdecydować się na większy stół, który pomieści więcej osób i zapewni wygodę podczas spożywania posiłków. Natomiast w mniejszych kuchniach czy jadalniach warto postawić na stoły o mniejszych wymiarach, które zaoszczędzą miejsce i pozwolą swobodnie poruszać się wokół. Bardzo chętnie wybierane są stoły rozsuwane, które zwykle nie zajmują wiele miejsca, jednak po rozłożeniu mogą imponować wymiarami.

Dobrym przykładem jest stół rozkładany Dekort Denver 41, który sprawdzi się zarówno w niewielkiej kuchni i jadalni, jak i w domach o większym metrażu. Stół został wykonany z wysokiej jakości materiałów, dzięki czemu można mieć pewność, że posłuży przez bardzo długie lata, a dzięki swojemu designowi będzie pasował nie tylko do tradycyjnych wnętrz, ale również do tych bardziej nowoczesnych.

Stół do kuchni

Zwykle stoły do kuchni są nieco mniejsze, od tych przeznaczonych do jadalni, ale to oczywiście zależy od wymagań osoby kupującej. Poza wymiarami i materiałami, z jakich stoły zostały wykonane warto zwrócić uwagę również na wygląd takiego mebla. Obecnie na rynku dostępne są stoły w różnych stylach, takich jak nowoczesne, klasyczne, rustykalne czy industrialne. Wybór stylu powinien być zgodny z resztą wystroju kuchni lub jadalni, aby stworzyć spójną całość.

Jeżeli lubimy nowoczesny design, wówczas doskonałym wyborem będzie elegancki biały stół do kuchni Lenart Futura. Posiada on bardzo elegancki, nieco futurystyczny wygląd, a dzięki temu, że i on może być rozsuwany, sprawdzi się dobrze zarówno w niewielkich, jak i przestrzennych kuchniach.

Jeżeli dopiero planujemy zakup stołu do kuchni i jadalni, warto poświęcić nieco czasu na przeglądanie ofert sklepów, aby móc się zainspirować i wybrać taki mebel, który będzie nam w pełni odpowiadał.

Zobacz również poradnik o lustrach do domu  –>

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]